Horror zakończony zwycięstwem

• autor: gibonik91, 2010-09-11 16:09

Orzeł Gielniow pokonal po emocjonującym meczu Teczę Augustów 3-2 (1-0)

Bramki dla Orła zdobyli: R.Natorski, R.Kowalski, Z.Babicki

Pierwsza polowa zaczęła sie doskonale dla Orła już w 11 minucie Radosław Natorski przelobował bramkarza gości strzelając z narożnika pola karnego. Z biegiem czasu Orzeł oddawał inicjatywę. Tęcza starała się grać piłką a gospodarze czyhali na kontrę. Bardzo aktywny w przodzie był Zdzisław Babicki, jednak popularny "Dziadek" niemógł wykorzystać sytuacji. 2 polowa to przewaga zawodników z Augustowa. Goście dążyli do wyrównania. Orzeł starał sie kontrować jednak nic z tego nie wychodziło gdyż Tęcza szybko wracała po stratach. Grającej bez błędu obronie Orła zdarzyło sie nieporozumienie, w 60 minucie pozostawiono bez krycia zawodnika z Augustowa,który nie miał problemów z wykończeniem akcji. Wyrównanie podziałało jak płachta na byka. Orzeł się otrząsnął z niemrawej gry i zaczął śmielej atakować. Strzały z daleka nie przynosiły bramki chociaż sprawialy sporo problemów bramkarzowi gości. Co nie udalo się z daleka udało się z bliska. W 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grzegorza Łopaty piłkę głową trącił Radoslaw Kowalski umieszczając pilkę w sieci. Po tym wydarzeniu emocje sięgały zenitu. Orzeł cofnął sie do obrony i to się zemściło. Po centrze w pole karne zawodnik Tęczy stzrelil gola wyrównującego. 2-2 ten wynik byłby na pewno sprawiedliwy jednak nie dla Zdzisława Babickiego. "Dziadek" w 90 minucie widząc nieporadność w ataku, sam postanowił zakończyć akcję. Jak się okazało było to najlepsze rozwiązanie. Piłka po strzale zatrzymała się dopiero w siatce. 3-2 mimo doliczonych 3 minut Tęczy nie udało sie wyrównać.

Komentarz po meczu. Zespół Tęczy postawił bardzo wysoko poprzeczkę, Orzeł mimo problemów kadrowych zdołał pokonać rywali.
Orzeł po tym spotkaniu umocnił sie na fotelu lidera i z kompletem punktów przewodzi w stawce.